Wszystko o Patio / pokoje z widokiem

[…] Niechorze, to jedno z niewielu miejsc nad polskim Bałtykiem, gdzie zasypia się przy szumie morza, a rano prosto z łóżka można wyjść na wygłaskany falami piach. Brzeg morza nie jest tu wykończony klifem, dlatego pensjonaty są od plaży oddzielone jedynie niewielkim wałem wydm.
PATIO na ul. Parkowej to kameralny, ukryty za drzewami ośrodek z własnym wyjściem na plażę. Na jego teren prowadzi rozrośnięta brama, która kiedyś była sklepieniem kina Muszelka.(…) Patio składa się tylko z 17 pokoi, dlatego noclegi warto rezerwować wcześniej.”
(*cyt. z raportu „Voyage” pt. Polska Riviera –  o najpiękniejszych miejscach nad polskim Bałtykiem).

APARTAMENTY PATIO  to  spokojne, ukryte wśród zieleni, skomunikowane wprost z  szeroką plażą miejsce. Zaledwie kilka metrów dzieli budynki od czystego piasku.

Położenie, roślinność i  izolujący od ulicy i sąsiednich posesji typ zabudowy przywodzą na myśl leniwe klimaty południa. Stwarzają też szczególne warunki do wypoczynku; można tu spędzić cały weekend czy sporą część urlopu poruszając się (nawet boso!)  wyłącznie pomiędzy plażą, Patio a pobliskim  zielonym placem, przy którym rozlokowały się  małe restauracyjki (patrz – gastronomia) – tzw. stare centrum.

Do dyspozycji Państwa oddajemy 17 pokoi ( 2- i 3 – osobowych oraz 2 – pokojowe apartamenty); wszystkie z tarasami, część z nich z widokiem na morze.

Wszystkie zostały wyposażone w:

podwójne małżeńskie łóżka (z możliwością  rozdzielenia); większe pokoje dodatkowo w kanapy oraz:

 • TV-SAT
 • lodówki
 • czajniki bezprzewodowe
 • okołosezonowe ogrzewanie i niezależne suszarko/grzejniki łazienkowe
 • w pokojach studio i apartamentach dodatkowo –  mini aneksy kuchenne

Pokoje są niestylizowane, wygodnie urządzone, podłogi wykończone  częściowo płytkami ceramicznymi, częściowo wykładzinami dywanowym ( pokoje dwuosobowe i studio B1 ). Pokoje studio od strony morza i apartamenty 2-pokojowe po remoncie, wykończone tylko płytkami.
Dokładny opis typów pokoi – patrz CENNIK.

Wizytówką Patio poza jego szczególnym położeniem jest dbałość o czystość, bezpieczeństwo i komfort wypoczynku (całodobowy dozór obiektu) a także o sprzyjający urlopowemu relaksowi klimat tego miejsca (przestrzegamy ciszy nocnej i sąsiedzkiej).

Ponadto dostępne są:

 • recepcja   (latem czynna od godz. 9 – tej do 21- szej)
 • sala bilardowa
 • zamknięty parking ( pilot do bramy wjazdowej dla każdej rodziny)
 •  
 • pawilon wypoczynkowy z widokiem na morze
 • mały plac zabaw na wydmie , piaskownica dla maluchów
 • leżaki,ręczniki plażowe
 • internet wi-fi

Możliwe jest nieodpłatne skorzystanie z depozytu .

W sezonie letnim obiekt jest całodobowo dozorowany.
Rowery, wózki dziecięce, nocą przechowywane są w zamkniętym pomieszczeniu.
W razie konieczności podgrzania posiłku dla dziecka – dostęp do płyty grzewczej i/lub mikrofalówki.
Pranie, prasowanie – płatne, na życzenie.

W OTOCZENIU PATIO

W odległości ok. 100m od Patio,  na plaży, znajdą Państwo  letnią kawiarnię plażową.
Najbliższy sklep spożywczy , kawiarnia  ” Cafe Porto”, restauracja rybna  „U Cywila” , włoska  „Mona Lisa”  i wszechstronna „Kergulena” położone są w odległości do 150m.
Obiady domowe i stołówka „Gromady” zlokalizowane są również w pobliżu Patio ( patrz- gastronomia).

Baseny kryte, zabiegi kosmetyczne, rehabilitacyjne i relaksacyjne – patrz dalej.
Jazda konna , korty tenisowe, wypożyczalnie rowerów,ścieżki rowerowe i inne formy aktywnego wypoczynku – patrz dalej.

OFERTA MAJ/ CZERWIEC

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia Patio na przełomie wiosny i lata .To najpiękniejsze dni nad polskim Bałtykiem!

Atrakcyjną ofertę cenową dla tego okresu znajdą Państwo na podstronie CENNIK.

MAJ nad morzem, to przede wszystkim poczucie niczym  nie skrępowanej swobody. Przestrzeń plaży , wędrówki , niezwykła świeżość i zapach morskiego powietrza. Wiosna pojawia się nad morzem z ok. 2 tygodniowym opóźnieniem ( później też odchodzi lato). To czas idealny dla osób poszukujących „oddechu”. Regenerujący i bardzo ekonomiczny sposób na odzyskanie sił.

Po długim majowym weekendzie, którym tradycyjnie rozpoczyna się sezon nad polskim morzem, tempo życia nadmorskich miejscowości zwalnia. Maleje gwar w kafejkach i smażalniach, ale te najlepsze, nie stricte sezonowe, działają już pełną parą. Funkcjonują też całoroczne sklepy.
Dostępność zabiegów rehabilitacyjnych , kosmetycznych i innych atrakcji w ośrodkach typu SPA jest w tym czasie największa (np. SANDRA SPA ).W ofercie znajdą Państwo baseny ( także dla dzieci) , jacuzzi, sauny.
Piękna  Aleja Bursztynowa jest alternatywą dla wędrówek plażą. Poza tym spokój , pierwsza opalenizna i pierwszy dotyk zbliżającego się lata.

CZERWIEC świeża pachnąca zieleń, niespieszna, spokojna atmosfera. Początki festiwalu róż w Patio. Rozświetlona czerwcowym światłem, niezatłoczona plaża.
Kwitnienie bzów  i jaśminów na wydmach  (tak, kwitną później !), leniwy szmer morskiej fali.

Ciepłe , długie czerwcowe wieczory , pełne światła i zapachów morza.
Spektakularne zachody słońca . Prawdziwa uczta dla ciała i ducha !

– Zapraszamy –